A projekt a szakirodalmi kutatásokkal kezdődött meg, ennek során a különböző papír és polimer alapanyagú raklap gyártása során alkalmazott tulajdonság módosító eljárások hatásának a vizsgálata történt meg a Miskolci Egyetemmel együttműködve. Ezt követően meg kellett határozni a kutatáshoz szükséges rendszerek paramétereit, illetve megtörtént a kutatást szolgáló rendszerek részegységeinek precíziós legyártása, az ehhez szüksége alapanyag beszerzések. Ezekkel az eszközökkel tudtuk megkezdeni a kutatásokat, laboratóriumi vizsgálatokat. A gyártásban és paraméterek meghatározásában az Arba Fémtech Kft-vel működtünk együtt. A következő munkafázisban szintén az Arba Fémtech Kft-vel együttműködve a KORAX Gépgyár Kft-től kapott követelmények és rajzok alapján elkészültek a multi materiális raklap gyártósor részegységei, amik már a komplett gyártósor szerves részét képezhetik, ezzel párhuzamosan már megkezdődtek a tesztelések, illetve a gépek legyártásához szükséges alapanyagok beszerzései. A munkafázissal párhuzamosan folyt a kutatáshoz szükséges rendszerek működtetéséhez szükséges hardveres és szoftveres rendszerek, az elektronikai részek kutatása és meghatározása, melyben a Gamma Analcont Kft-vel működtünk együtt, megtörténtek az ehhez szükséges elektronikai alapanyagok beszerzései. A Miskolci Egyetemmel megkezdett szakirodalmi kutatásokat a Gravitas B.V.Á Kft-vel folytattuk, mely során a papír és polimer alapanyagokon végeztünk különböző hatásvizsgálatokat (dinamikus mechanikus analízis, 3PB típusú hajlítóvizsgálat, monoton húzóvizsgálat, monoton szakítóvizsgálat). A munkaszakasz folyamán a Vanessia Kft. folyamatosan biztosította a projektmenedzsment tevékenységet, továbbá megkezdődött a kötelező nyilvánossági elemek elkészítése. A projekt előrehaladása a tervezettek szerint megvalósult.
A projekt keretében rábapatyi telephelyünk termelési kapacitásának bővítése érdekében kerültek beszerzésre eszközök, illetve történt informatikai fejlesztés. A projekt 2014.11.25-én kezdődött meg a csiszológép megrendelésével. Projektünk 2016.04.06-án fejeződött be az utolsó eszköz üzembehelyezésével.
GINOP-1.2.1-14-2014-00499Cégünk vezetőséges 2012 tavaszán úgy döntött, hogy az Új Széchenyi Terv akkori pályázati lehetőségeit megragadva, különféle szakmai és kompetenciafejlesztő képzésben kívánja részesíteni dolgozóit. Bár a beadási időpont folyamatosan tolódott júliusban sikerült az elsők között beadni pályázatunkat „Képzések a KORAX Gépgyár Kft-nél” címmel.
Miután az akkori pályázati kiírás lehetőséget biztosított a képzések elindítására „saját felelősségre” így már 2012 október 11-től elindítottuk az érintésvédelmi felülvizsgáló képzést 1 fővel, később a villámvédelmi felülvizsgáló képzést 1 fővel és novemberben az emelőgép kezelő képzéseket 4 fővel. Következő képzésünk, minősített hegesztői képzés, 2013 májusában zajlott, 5 fő 6 minősítést szerzett, ezzel is garantálva partnereink felé szakértelmünket és a minőségi gyártást. Hogy kereskedőink tudását is felfrissítsük, 2013 októberében, tárgyalástechnika képzésen vettek részt. A hátralévő képzéseket, 2014 tavaszán valósítottuk meg. Februártól áprilisig tartott 5 kollégánk részére a napelem szerelő képzés. Márciusban pedig megkezdődött az angol nyelvi képzés, fizikai és szellemi állományban állók számára egyaránt. Kezdő csoportunk 7 fővel, haladó csoportunk szintén 7 fővel indult. Az angol képzés május 28-án fejeződött be, így június elején megtarthattuk az informatikai készségek fejlesztését szolgáló utolsó képzésünket is 8 fővel. A projektet 2014 június 10-én zártuk le. A képzéseket mindenki sikeresen elvégezte.
Közben, 2013 júliusában aláírásra került projektünk támogatási szerződése is, mely alapján, 100%-os támogatás intenzitás mellett, utófinanszírozásban, 11.386.142,-Ft vissza nem térítendő támogatást nyertünk az Európai Szociális Alapból és hazai központi költségvetési előirányzatból. A projekt keretében 2 kifizetési kérelmet és a záró beszámolót nyújtottunk be. Alábbiakban olvashatják hivatalos sajtótájékoztatónkat is.
Bízunk benne, hogy a fenti képzésekkel sikerült kollégáink szaktudását és képességeit fejleszteni, melyet partnereink magasabb szintű kiszolgálására fordíthatunk.
Sajtóközlemény2011.12.27-én nyújtotta be pályázatát az Új Széchenyi Terv „A komplex vállalati technológia-fejlesztés mikro-, kis- és középvállalkozások számára” című KMOP-2011-1.2.1/B számú pályázati kiírás alapján, melyen 99.978.109 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert.
Az I. (KMOP-1.2.1-11/B-2011-0113) ütem Projektcíme: "Komplex Vállalti technológia fejlesztés a KORAX Gépgyár Kft.-nél" és 285.651.740 Ft összköltségvetésű. A II. (KMOP-1.2.1-11/B-2012-0031) ütem Projektcíme "A KORAX Gépgyár Kft. komplex Vállalti technológia fejlesztése", összköltsége 283.737.325 Ft.
A projektek keretében a cég, gyártó tevékenységének kiterjesztése volt az egyik cél, amit új Fiber Lézervágó gép, él és csőhajlító berendezések, domborító és toxoló berendezések, valamint hegesztőgépek és egyéb, a hatékony és minőségi gyártást elősegítő eszközökkel kívánunk elérni. A másik célunk, az informatikai technológiánk fejlesztése, mely érdekében bővítettük munkaeszközeinket, új munkaállomásokkal és szoftverekkel, valamint új lézerkód olvasó rendszer bevezetésével raktár-nyilvántartási rendszerünket is fejlesztjük.
Sajtóközlemény kezdés I. ütem![]() |
Tel: +36/24 485 402
Központi e-mail cím: pbox@korax.hu