A támogatott tevékenység megvalósításának célja: A Korax Gépgyár Kft. tényleges piaci igényen alapuló kapacitásbővítő projektje a Közép-Magyarországi régióban, amely javítja a cég technológiai felkészültségét, versenyképességét és erőforrás-hatékonyságát.
Cégünk 2018. december 18. és 2019. december 20. között valósította meg a PM_KKVESZKOZ_2017/45 számú támogatási szerződés szerinti pályázatát.
Támogató: Pénzügyminisztérium
Projekt azonosító száma: PM_KKVESZKOZ_2017/45
Kedvezményezett neve: KORAX Gépgyár és Vállalkozó Korlátolt Felelősségű Társaság
Projekt címe: A Korax Gépgyár Kft. kapacitásbővítő projektje a Közép-Magyarországi régióban
Támogatás összege: 60 Millió Ft
A támogatott tevékenység megvalósításának helye: 2300 Ráckeve, Sillingi út 30.
Fejlesztési projektünkben a megjelölt fejlesztendő tevékenységhez kapcsolódó fémmegmunkálási feladatokat az új eszközökkel komplexebben tudjuk ellátni, ezáltal a gyártási folyamat jobban képes illeszkedni a jelenlegi megrendelői igényekhez. A megnövekedett igényekkel összhangban növekvő gyártási kapacitás eredményeként szükségessé vált az anyagmozgatást elősegítendően beszerezni két elektromos targoncát, egy kézi vezérlésű emelő és kézi targoncát.
Az összetett termelési folyamat kezelésére alkalmas vállalatirányítási rendszert vezetünk be ráckevei telephelyünkön. A megoldás magában foglalja a Gyártás modult, Értékesítés és számlázás modult, Raktárnyilvántartás és logisztika modult. A rendszer segítségével a bevezetést követően a hatékonyabb munkavégzés nyomán javul a kapacitásunk.
A projekt során beszerzett eszközök:
– 7 db Professional 750 S22 2,4 x 1,2 m és 5 db Professional 750 S16 2,4 x 1,2 m hegesztőasztal és készülék rendszer, plazmanitridált felülettel, és az összes tartozékkal. A leszorítók, pántok, csavarok és eszközök mind a hatékonyabb munkavégzést szolgálják. Ezáltal az asztalfelület megrongálása nélkül van lehetőség a sablonok kialakítására, a munkadarabok felfogatására és ebből kifolyólag a precízebb munkadarabok gyorsabb elkészítésére. A két különböző asztal típust (lyuk átmérő és lyukak közötti távolság) a szerint választottuk ki, hogy milyen precíziós termék gyártására használjuk.
– 1 db Optimum CK Winho S430x1000 esztergagép, digitális pozíciókijelzővel és útmérőkkel.
– 1 db Csőhajlító gép BM 42-SA, nyomatékos nagy teljesítményű motorral NC vezérléssel, szerszámkészlettel.
– 1 db Omatic szerszámkészlet, mely a meglévő Omatic géphez tartozik. A szerszámok az évek során elhasználódtak. A pontos és precíz munkavégzéshez elengedhetetlen az új szerszámkészlet.
– 1 db Egyedi forrasztó gép CE jelöléssel. Mely optimalizálja és automatizálja a cellaforrasztást, a modulkeretezést és a modulmérés különböző fázisait.
– 2 db TOYOTA TRAIGO 8FBMK20T elektromos homlokvillás targoncát szereztünk be, a megnövekedett igényekkel összhangban és a növekvő gyártási kapacitás eredményeként szükséges anyagmozgatásra. Ezekkel a berendezésekkel mozgatjuk az általunk legyártott termékeket és a gyártáshoz szükséges alapanyagokat a raktárhely és a gyártóüzem között, használjuk továbbá a beszállítók lepakolására és a késztermékek felrakodására is elszállításkor. Ezzel a két targoncával csökkenteni tudjuk továbbá a környezetünk szennyezését is, hiszen nem gázüzemű targoncákról van szó.
– 1 db LVD élhajlítóhoz szerszámkészlet. A meglévő szerszámkészletek nem voltak megfelelőek a jelenlegi feladatokhoz, ezért a kiegészítésére volt szükség.
– 1 db IMET BS 350 SHI szalagos fűrészgép, mely közel 20 éves elhasználódott fűrész helyettesítésére került beszerzésre.
– Vállaltirányítási rendszer, Raktárnyilvántartás, logisztika, Értékesítés, számlázás, Gyártáskövetés modulok